20. Visačky na dárky

Dnes si ukážeme, jak vyrobit jednoduché visačky na dárky. K nim stačí už jenom jednobarvený papír a dárky budou mít šmrncovní kabátek! Není to vůbec těžké.

Visačky na dárky mohou být třeba výborným tipem na jednoduchý rychlý výrobek třeba na školní jarmark.

Budeme potřebovat

Postup:

Nejdřív jsem si natiskla na krémový papír jednotlivé motivy. Rozhodla jsem se vyrábět červenou, zelenou a zlatou kolekci. Klidně si dopředu natiskněte víc obtistků.

Obtisky můžete rovnou embosovat: obtisk zasypte průhledným práškem, přebytek prášku vraťte do krabičky a obrázek zapečte horkovzdušnou pistolí. Takto připravené obrázky vystřihněte po obvodu – nechte si několik milimetrů na okraj.

Nachystáme si výseky: větší kruhy, menší kolečka, vlaječky a pod. Můžete použít raznici, nebo je prostě jenom vystřihnout.

Nyní budeme skládat visačky. Jednotlivé vrstvy lepte pomocí oboustranné lepící pásky, pokud chcete, aby některý z motivů víc vynikl – použijte 3D čtverečky a motiv podlepte. Získáte tak víc plastický vzhled. Viz foto:


Další inspirace:

Opakujeme stejný postup:

  • Natiskneme si motivy barvami, které se nám líbí.
  • Obtisky zaembosujeme
  • Vystřihneme – necháme malý oraj – pár milimetrů
  • Připravíme si visačku, kolečka, vlaječky. Okraje můžeme natupovat embosovacím médiem, zasypat zlatým práškem a zapéct horkovzdušnou pistolí.
  • Vše navrstvíme.
  • Lepíme pomocí oboustranné lepící pásky, nebo pro větší zvýraznění motivu – použijeme 3D čtverečky.

Další  inspirace:

TIP: Využít můžete i jmenovky, kde jsou francouzské nápisy.

Pokud nápisy nechcete, stačí je jenom přelepit maskovací páskou, razítko normálně namočit do inkoustu. Pak pásku sudat a razítko jako obvykle natisknout na papír. Nápis díky maskovací pásce nebude zabarvený inkoustem a neobtiskne se.

Návod pro Aladine připravila Sandrine.

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.