26. Duhové visačky

Sadička razítek s veselým názvem Ulítlé Vánoce mi učarovala. A protože se chci držet názvu, dnes vám představím výrobu vánočních visaček ve velmi netradiční barevnosti.

Budete potřebovat

Na čtvrtku začněte tiskat razítko žlutým inkoustem. Začněte u levého okraje. Další razítko natiskněte o řádek doleji, ale umístěte jej „vedle“ prvního razítka. Natiskněte tímto způsobem celou stránku. Dobře je to znázorněno na fotografii

Pak pokračujte oranžovou barvou. Znovu postupujte jako v předchozím případě.

Tento postup zopakujte na celé stránce a postupně použijte všechny barvy. Vznikne vám krásně duhový vločkový design.

Poté si k vytvořenému designu vyberte jednobarevné papíry, zhruba ve stejných barvách jako jste použili při tisku. Tedy opět, barvy duhového spektra.

Potištěný papír si rozstříhejte na kartičky zhruba velikosti visačky. Rozměry jsou zcela na vás. Podle toho, jak velké Vánoční dárky bude Ježíšek rozdávat 🙂 Jednobarevný papír ustřihněte tak, aby byl o několik milimetrů na každé straně větší, než potištěný papír a tvořil barevný rámeček. Oba papíry slepte k sobě.

Ze sady razítek si vyberte jedno, které bude ozdobou visačky. Já jsem zvolila sněhuláka, lišku s čepicí a sobíka, kterému jsem natiskla ještě navíc brýle…. Užijte si legraci a tvořte. Fantazii se meze nekladou.

Tyto ozdůbky natištěné černým inkoustem vystřihněte a nalepte na visačky. Můžete ozdobit třeba třpytivými kamínky, chcete-li….

 

Nyní uprostřed horní části visačky zhotovte děrovačkou jednu dírku. Pravítkem si vyměřte střed. Do dírky uvažte kousek provázku, nebo mašličky.

A krásné, veselé, ulítlé visačky na vánoční dárky máte nachystané….

Inspiraci a návod pro Aladine připravila Ilona Červinková, Tvorba pro radost.

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.