Exotická záložka

Exotická, barevná a hravá záložka do knihy, zpříjemní nejeden okamžik při čtení něčeho napínavého, romantického či humorného. Tuto techniku zvládnou i děti a uvidíte jak víc nadšení si zalezou do pelíšku s knihou, která je ozdobená vlastnoručně vyrobenou záložkou.

Co budeme potřebovat:

Na přichystanou visačku – záložku (rozměr 7,5 x 16cm) si natiskneme razítka permanentním černým razítkovacím polštářkem. (Budeme pracovat s vodou, tak aby se nám otisk nerozpil).

Pomocí šablony si uděláme nenápadné pozadí.

Připravíme si barvy ve spreji a rozprašovač s vodou. Záložku si dostatečně nasprejujeme vodou, aby nám kapky barev měly kam utíkat a lépe se zapíjely do sebe. Pomocí vnitřní plastové trubičky, která je na rozprašovači s barvou, děláme kapky na záložku. Stačí nám kombinace 2 max. 3 barev.

Záložku poté vezme do ruky a tak jak se nám líbí prolínání barev, si s ní hrajeme. Jakmile jsme s barevným odstínem spokojeni, necháme uschnout.

(Ilustrační foto možných barevných kombinací a ukázka toho, že pokaždé vznikne originál)

Jakmile máme záložku suchu, přijde na řadu novinková 3D pasta, která je na všechen savý materiál – papír, textil, dřevo.
Pomocí šablony a stěrky naneseme tu a tam trochu pasty. Vznikne nám krásný

Tak jako jsme si chystali podklad na záložce, si uděláme barevnou kombinaci i na jiném papíře, který porazítkujeme vybraným motivem, jenž nám bude dominovat na záložce. Může být i barevně odlišný, výrazný. A vystřihneme.

Vystřižené motivy podlepíme 3D lepícími čtverečky a přilepíme na záložku. Dozdobíme glitrovým lepidlem.

Přivážeme stuhu a máme hotovo.

 

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.