Náušnice a přívěšky – letní rychlošperk

Dnes pro Vás máme ukázku, jak nová gelová razítka můžeme využít i jinak, než na papíře. Vyrobíme si malé, ale efektní šperky.

Co budeme potřebovat:

 

Na smršťovací fólii si natiskneme tolik razítek, kolik chceme mít přívěsků na daném šperku.

 

Všechny motivy pečlivě vystřihneme.

 

Každý motiv poprášíme embosovacím práškem, kdo použije rychleschnoucí barvy, ten může rovnou smršťovat – embosovací (horkovzdušnou) pistolí nebo v troubě.

 

Vystřihnuté motivy dáme na plech na pečící papír. Protože se mi pečící papír kroutil, zatížila jsem jej po stranách jehlicemi. Troubu předehřejeme na 200 st. Smršťování je velmi rychlé, tak nikam neodcházejte a pěkně si to hlídejte.

 

Nebojte se, motiv se nám začne všelijak kroutit, ale nakonec se ustálí a narovná se.

 

Porovnání motivů před a po zapečení.

 

V tomto projektu jsem chtěla vyzkoušet nové inkousty. Potřebovala jsem tak použít embosovací prášek. Moje motivy se úplně nenarovnaly, ale to mi nevadilo. Naopak. Po zapečení v troubě chvilku počkáme než nám motivy úplně vychladnou a terpve potom můžeme pokračovat v jejich kompletaci.

 

Kompletace: Na každý motiv jsem dala kroužek a jedním kroužkem tři motivy k sobě spojila a dala na náušnicový háček. Z řetízku jsem si uštípla asi 4cm a pomocí kroužku připevnila na střed řetízku a ozdobila zbývajícími přívěsky.

A máme hotovo.

Návod pro nás připravila Gábina Pešlová

 

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.