20. Vánoční papírové koule

Dnes si ukážeme, jak si můžeme jednoduše vyrobit krásné vánoční ozdoby na stromeček nebo do interiéru. Potřebujete jen pár maličkostí a trochu volného času a krásné ozdoby jsou hotovy.

koule7

Budeme potřebovat:

 • Barevný, tvrdší  papír (ideálně velikosti A3)
 • Razítka Aladine StampoScrap Vločky , raznice hvězdička
 • Razítkovací polštářek bílé barvy, nejlépe s křídovým efektem
 • Chlupatý drátek či klasický drátek+korálky (šperkařské kleštičky)
 • Tužka, nůžky, děrovačka,pravítko

A teď přijde tvoření:

Výroba papírových koulí je jednoduchá, výsledek efektní, ideální jako rodinná práce za sychravých dní. Nejprve si ozdobíme vločkami připravený barevný papír.

20141028_104421

Po zaschnutí papír otočíme na druhou stranu, kde si naznačíme proužky. Ideální je šířka proužku 2cm a délka 30cm. Pro jednu kouli budeme potřebovat 6 proužků.

20141028_100843

Po vystřižení proužků si do každého uděláme 3 dírky děrovačkou a to tak, že jednu uprostřed a zbývající dvě vždy zhruba 5mm od každého konce.

20141028_111604

Při práci s chlupatým drátkem si na konci uděláme spirálku, na kterou navlečeme hvězdičku, dírku v ní jsme si udělali nůžkami, aby nebyla moc velká.

20141028_101134

Nyní, stále po rubové straně, navlékneme přes prostřední dírku všech 6 proužků a vytvoříme z nich hvězdu.  Ve výšce cca 10 cm uděláme na drátku uzlík (nebo přes drátek omotáme kousek zbytku drátku), aby nám na něm lépe držely proužky, které nyní budeme jeden po druhém navlékat.Pokud budeme používat obyčejný drátek postup je stejný, jen po navlíknutí proužků přes prostředek pak přidáme cca 10 korálků dle velikosti a na každém konci před hvězdičku dáme také korálek.

koule2

Po navlečení přidáme hvězdičku a na konci uděláme očko na zavěšení. Tady by asi měly pomoc maminčiny ruce, protože potřebujeme, aby mezi proužky, uzlíkem a hvězdičkou nevznikl žádný zbytečný prostor, jinak by se nám proužky hýbaly.

koule4

A máme hotovo. Až zkusíme první kouli, určitě přijdeme na spousty nápadů, jak tu příští vylepšit….může být z menších proužků, užších, z většího poštu proužků, může být barevná, kdo má pomůcky na embosování, může vločky naembosovat…

koule5 koule6

Vánoční koule jsou hotovy. Takže už máme přáníčka, krabičky na dárky i vánoční papír, svícen a mnoho dalšího. Ale nebojte, ještě nás toho čeká mnoho! Zítra se můžeme těšit na návod na originální dárkové visačky.

autor Alenka Rybáková – Rybalenka

www.aladine.cz

 • 61273
 • 0
 • Share

One thought on “20. Vánoční papírové koule

 1. Novitta

  I always make my own Easter beets and hadrerosish and also for our friends. Cook washed unpeeled beet roots (ends cut of) until the knife goes through. Let cool a little bit, as soon as you can handle it, peel and grate on the grater with smallest openings (male slzicky), mix with sugar so it dissolves while it is warm. Add salt and vinegar to taste. If you are using store bought hadrerosish (not creamy type), be aware it contains vinegar alrwady. If using fresh hadrerosish let somebody else grate it (the same side of the grater), as tears are sure to follow. Mix with beets, ratio of beets to hadrerosish to your own taste.If using fresh hadrerosish you can fold leftover grated hadrerosish into stiff whipped cream and fill sliced ham making ham rolls, which used to be well known appetizer. Or mix leftover hadrerosish with grated apples (big openings on grater), lemon juice, sugar and use it as a condiment. Enjoy

  Reply

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.