3. Adventní kalendář trochu jinak

Dnes máme tip na trochu jiný adventní kalendář. Je rychlý, efektní a srdíčkový:).

Postup je velmi jednoduchý a může to být i nápad na krásný projekt společně s dětmi. Co tak vyrobit kalednář pro tatínka? Můžete spolu přemýšlet, jaké dárečky schováte uvnitř. Cokoliv, drobnosti, přírodní poklady, nebo vlastní obrázek s přáním, či vzkazem, který rozstříháte na 24 kousků. Návod pro nás připravila Alenka Rybáková.

Budeme potřebovat:

Nejprve si vyrobíme šablony  –  asi tři velikosti srdíček. Ty pak překreslíme na balicí papír.

Já překreslila 24x a pak si podložila dalším archem papíru a střihala vše dvojitě. 

TIP: pokud budete kalendář připravovat s dětmi třeba pro tatínka- zapojte je – nechte je namalovat srdíčka, nebo klidně i jiné tvary – nechte je šablonky obkreslit a stříhat. Zažijete spousty legrace a přispět mohou i ti nejměnší. Uvidíte, jak je to bude bavit a jak bude každé srdíčko krášnější a plné dokreslených obrázků:).

Na vystřižená srdíčka natiskneme vždy obrázek ze sady Ulítlé Vánoce a číslo ze sady Vánoční snění, tak aby nám vzniklo 24 adventních dní.  Klidně si vyhrajte s každým srdíčkem a speciálně pak s tím posledním, největším:). Číslice můžete psát i volnou rukou.

Teď si připravíme dárky – může to být cokoliv – čokoládové mince, úplné maličkosti, opravdové mince, nebo třeba i dárkový poukaz. TIP: poukaz okopírujte, rozstříhejte na 24 kousíčků a poskládejte, aby se vešly do srdíček. Každý pak vložte do kalendáře. Bude to extra napínavé, když se bude poukaz skládat den po dni:).

Nyní přijde na řadu šicí stroj. Nejjednodušší je použít entlovací steh a srdíčko vždy obšít, samozřejmě že musíme mít na sobě dvě identická srdíčka. Před koncem obšívání do vzniklé srdíčkové kapsičky vložíme minci, nebo jinou drobnost a obšití dokončíme.

Doporučuji nechat si delší nit na začátku a konci šití, můžeme ji použít jako provázek na zavěšení.

TIP: Sešívat můžeme i jiným stehem, nebojte se to vyzkoušet. Jen v případě jiného stehu je lepší obrys srdíčka vystřihnout až po prošití.

Nakonec vygumujeme čáry, které jsou vidět a srdíčka hezky naaranžujeme… na větev, na stužku, nalepit dětem nad postýlku.  Každé srdíčko daný den rozstřihneme, z čehož plyne, že už nyní se těším na výrobu adventního kalendáře v příštím roce:).

Vaše Alena Rybáková

  • 1451
  • 0
  • Share

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.