3D projekt pro malé i velké hasiče

Když jsem poprvé dostala do rukou novou sadu razítek „Hasiči“, řekla jsem si, že z této sady udělám něco velkého. Něco, s čím by si vyhráli dospělci i děti.

DSCF6805a

Co budeme potřebovat:

  • Novinková razítka hasiči
  • Černou barvu
  • Barevné papíry vyšší gramáže
  • Bílý papír
  • Pastelky, fixy, vodovky….cokoli s čím rádi malujete
  • Nůžky
  • Lepidlo čí lepící pásku
  • Samotvrdnoucí hmotu
  • Krabici od sušenek nebo jako já od Vitany
  • Laminovačku, kdo nemá, nemusí být smutný, za pár korun vám celý arch zalaminuje lepší papírnictví nebo copycentrum

Na bílý papír si natiskneme celou sadu, je možné hasiče i spojovat, krásně na sebe navazují. (Hasič s hydrantem a hasič s hadicí, nebo na hasičský vůz rovnou přirazítkovat hasiče na žebříku).

DSCF6835a

Všechny obrázky pěkně vymalujeme.

DSCF6626a

Pečlivě vystřihneme.

DSCF6632a

A celou sérii zalaminujeme, dáváme pozor, aby byly obrázky dál od sebe, tím nám vznikne prostor pro vystřihnutí. Je to důležité, kdyby se obrázky vystřihly těsně, mohlo by se stát, že se fólie bude časem olupovat. Prostě nechte raději větší mezeru.

DSCF6638a

Z tvrdnoucí hmoty si vyrobíme podstavečky pod každý obrázek, je na vás zda uděláte válečky, nebo jen hromádky. Je dobré si na začátku práce s hmotou navlhčit ruce a mít po ruce nůž, kterým uděláte rýhu do válečku a poté tam zasunete daný obrázek. Já to nechala tvrdnou i s tím obrázkem.

DSCF6653a  DSCF6654a

Hmota trochu popraská, ale ničemu to nevadí, můžete i hotový váleček před schnutím vyhladit vodou. Hmota přes noc krásně ztvrdne. Pokud uděláte rýhu těsnější, postavičky vám zaručeně z ní nebudou vypadávat.

Aby měli páni hasiči co hasit, pustíme se do stavby domu. Teď tedy přijde na řadu krabice.
Pokud je to možné, krabici celou rozděláme, opatrně.

DSCF6663a

V místech, kde chce mít okna a dveře, vyřízneme otvory.

DSCF6664a

Nalepíme papír na celý obvod domečku, znovu vyřízneme okna a dveře, ale tak aby šli otevírat. Celou krabičku opět slepíme Barvami si natřeme okenice a dveře podle své vlastní fantazie. Vlepíme plameny a postavičku.

DSCF6665a

Jen pro svoji představu, jsem si postavila celý hasičský zbor kolem domečku, abych měla představu, jak to bude vypadat. Pokud chcete, aby domeček měl stabilitu, je dobré jej přilepit ke kartonu, Uřízla jsem si kus asi 6 x 23 cm a přilepila domek oboustrannou páskou.

DSCF6680a

Aby se domeček dal jednodušeji i s hasiči přenášet, pomocí suchého zipu, jsem jej připevnila k větší podložce. Stejně tak přilepíme i hasiče a auta.

DSCF6678a  DSCF6815a

A máme hotovo.

Pro Aladine připravila Gábina Peslíková.

 

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.