4. díl Art journal a horké embossování

Dnes si ukážeme, jak funguje horké embosování. Říká se mu také reliéfní razítkování – a razítkům dodá fantastický šmrnc.

Materiál a pomůcky

Připravte si dva akvarelové papíry velikosti A5, vyberte si barevné embossovací prášky Aladine a razítka, která budete chtít použít.

Gelové razítko umístěte na akrylový bloček a otiskněte v embossovacím médiu (pomaluschnoucí průhledný inkoust). Nasypte na otisk barevný prášek a zbytek prášku vraťte do lahvičky. Zapečte horkovzdušnou pistolí.

Použijte několik druhů razítek motýlů a barevné embossovací prášky, aby stránka byla zaplněná. Na nesavou podložku naneste otisky inkoustů v různých barvách a postříkejte je vodou z rozprašovače.

Postříkejte vodou i embossovaný papír a naneste inkousty štětcem. Vysušte horkovzdušnou pistolí.

Zbylou barvu na podložce naberte vždy čistým štětcem jednu po druhé a nastříkejte na akvarelový papír tak, že poklepete štětcem o hranu ruky.

Doplňte stránku malými motivy, které v razítkovacích sadách najdete, aby nerušily motýly a můžete u jednotlivých motivů použít černý fix a udělat konturu. Stránku nakonec orámujte černým fixem.


Zvolte jakýkoli nápis a využijte razítka abecedy a natiskněte si nápis. Opět si otiskněte razítkovací polštářek na nesavou podložku, postříkejte vodou a naneste štětcem na nápis. Přilepte pomocí 3D lepicích čtverečků na stránku.

Art journal je o zapojení fantazie, na stránky si můžete přidat vše, co se vám líbí, nic není nemožné 

Pro Aladine vytvořila Iriska Vohlídková
Koukněte se také na předchozí díly:

Art Journal, 1.díl: Art Journal a inkoustové polštářky

Art Journal, 2.díl: inkoustové spreje

Art Journal, 3.díl: strukturovací pasty

Pokračování naleznete na Art Journal, 5.díl: gelové voskovky

  • 1103
  • 0
  • Share

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.