5. Vánoční svícen

Nastupuje období sv. Martina, tmavé noci, které si už odjakživa naše babičky rozveselovaly svetýlky. Přinášíme inspiraci na výrobu neovyklého svícnu, který zaujme svojí originalitou, ale bude vás moc bavit i jeho samostná výroba.

K tvoření pozvěte určitě i děti, tvoření si společně rozhodně užijete 🙂

Budeme potřebovat:

  • skleničku na nožičce,
  • razítka „Ulítlé vánoce“,
  • barevný papír.

Na čtvrtku si voděodolným inkoustem natiskněte motivy razítek, které si vybererte v kolekci a pomocí vodovek je vybarvěte.
TIP: Horní část muffinu vyřízněte dvakrát a nalepte na sebe. Vytvoříte tím prostorový efekt.

Na modrou čtvrtku položte skleničku a tužkou jí obkreslete.

Obkreslenou část čtvrtky vystřihněte. V horní části čtvrtku nastřihněte v délce 2 cm a přeložte přes sebe. Čtvrtku v této části slepte. Tímto krokem vám vznikne vnitřní kontrastní stěna.

Na bílou čtvrtku nakreslete od ruky vlnovky a vystřihněte. 3mm od spodního okraje je ohněte. Na plochu vlnovek naaplikujte glitrové lepidlo (zakoupíte v papírnictví)

Dno skleničky obkreslete na bílou čtvrtku a vystřihněte. Na kolečko nalepte připravené vlnovky (závěje) a na ně nalepte vybarvená razítka. Za tuto kompozici přilepte modrou čtvrtku.

 Skleničku obraťte dnem vzhůru a nasuňte dovnitř celou kompozici. Na skleničku postavte čajovou svíčku a svícen postavte na stůl.

Děti budou mít radost z vyrobeného svícnu a budou hrdé, že si vyzdobili sváteční stůl :-).

 

Pro Aladine.cz vytvořila Ilona Červinková

  • 882
  • 0
  • Share

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.