Jarní ubrousek s ptáčkem – viděli jste v Sama Doma

Sama Doma, 8.3.2017 – přehrát

Novinkový motiv ptáčka sedícího v hnízdě na vajíčkách se skvěle hodí pro blížící se jaro. Hezky ozdobí váš stůl nejen pro velikonoční svátky.

Nachystáme si:

Přiložíme plastovou šablonu do rohu ubrousku, můžeme si ji zajistit proti hýbání sprejem na šablonky nebo si ji přidržíme špejlemi v místech, kde odstává.

Kolem dokola ji ochráníme igelity, na každou stranu čtvercové šablonky je jeden igelit, abychom si nezobrazili i základní čtvercový tvar šablonky.

Sprejujeme po celé ploše černou, hnědou a zelenou tekutou barvou. Použijeme „ostrůvkovitý“ systém, aby každá barva měla svůj prostor jen pro sebe, tím hezky vynikne její základní odstín. Rozložení barev vidíte na fotce.

Tip: Barvami zašpiněnou šablonku vždy očistíme před jejím sundáním z textilu. A to převálcováním kuchyňskou utěrkou, pak můžeme šablonku z povlaku sundat. Zároveň se šablonou očistíme i okolní igelity, stůl, cokoli, kde máme sprejovanou barvu.

Stejným způsobem a stejnými barvami sprejujeme do protilehlého rohu ubrousku malou šablonu ptáčka.

Vybereme si ze sad razítek ty ptáčky a motýlky, kteří by se nám na ubrousku líbili. Tiskneme je zeleným a šedým textilním razítkovacím polštářkem.

Střed ubrousku sprejujeme pro oživení veselými barvami, zde nebesky modrou a žlutou.

Tělíčka ptáčků i jejich vajíčka mírně vymalujeme štětcem bílou hustou barvou.

Dále si do plastové misky dáme trošku oranžové, žluté a růžové husté barvy. Pomocí prstu, který různě namáčíme ve všech třech barvách, tiskneme barevné lístečky kytiček.

Detaily obrázků domalujeme barevnými konturami dle fotek.

Velký ptáček.

Malý ptáček.

Na závěr ozdobíme bílou linkou lem ubrousku kolem dokola mezi zelenými ptáčky. Do středu ubrousku přidáme pár náhodných čmáranců bílou a světle modrou konturou.

Pro Aladine připravila Irena Apták Slavíková

  • 2132
  • 0
  • Share

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.