O autorech

Razítka vypráví příběhy rukou umělce, který jimi tvoří…

 

S kouzelnými razítky Aladine spolupracuje řada úžasných kreativních tvůrců, kteří s nadšením vymýšlí nové možné i nemožné využití razítek pro obor tvoření, který jim osud určil. Samotné nás často překvapí nový pohled na věc a nové využití našich razítek. 

Razítka tak otiskují své příběhy do papíru či na textil, ale i do keramiky, fima, modelovacích hmot, perníčků, sušenek nebo na koupelnové dlaždice. Používají se s oblibou také v interiérovém designu nebo ve vzdělávání. Razítka Aladine rádi využijí i speciální pedagogové při tvorbě s tělesně postiženými dětmi. Inu, posuďte sami… 


Irena Apták Slavíková

153P001sovy

“Nebereme se moc vážně, nebojíme se hrát si, tvořit a bořit. Nemáme strach se pořádně rozmachovat štětcem, splácat spousty barviček do sebe, cákat a čmárat. Nemáme problém sukovat vlnu, šermovat háčkem či jehlicemi. Nějak se prostě moci vyjádřit a přitom objevovat skryté pohledy na svět.”

Textil, trička, tašky, ubrousky. Cokoliv si dovedete z textilu představit, dokáže Irča Apták Slavíková zkrášlit, pomalovat, pocákat a potiskat svým úžasným a originálním způsobem. Pořádá velmi originální a zábavné workshopy textilní tvorby a dílny a loni vydala úspěšnou knížku “Tričkování s Aptákem”, kde se můžete všichni nechat inspirovat při svém vlastním textilním tvoření.

www.aptak.cz

https://www.facebook.com/aptak.wz.cz

         


Ilona Červinková

1 (1)svícen

Tvořím pro radost. Svou, i tu Vaši…. Touto jednoduchou větou, se dá vyjádřit můj vztah k papírovému tvoření. Jmenuji se Ilona, je mi 40 let a papírové tvorbě se věnuji takřka celý život. Svým přátelům jsem každé Vánoce a Velikonoce, posílala ručně vyráběná přání. A jako zpětná vazba, se mi vracela jejich radost, která mě nesmírně nabíjela do dalšího tvoření. O tom, že existuje scrapbooking a cardmaking jsem již nějakou dobu věděla, ale odolávala jsem. Až když jsem, asi před téměř pěti lety, v jednom obchodě našla nádherné, gumové, detailně zpracované razítko, s vánočním stromečkem, neodolala jsem a můj papírový koníček začal růst, až přerostl do takové velikosti, že vyplňuje velkou část každého mého dne 🙂 Jako bloggerka spolupracuji s několika tvořivými webovými portály a přibližuji výrobu přáníček čtenářům jejich blogů. Jsem členkou design teamu Kanadské scrapbookové stránky, která vytváří přáníčkové předlohy. Několikrát jsem spolupracovala s časopisem Praktická Žena. Vedu školní výtvarný kroužek a příležitostně jsem i lektorkou tvořivých dílen zaměřených na papírové tvoření.

https://www.facebook.com/TvorbaProRadost

http://www.tvorbaproradost.blogspot.cz/

 


Hana Rawlings

hankapernickyhana_sig_peach

Krása cukrovinek ji lákala od ranného dětství. Bílkovou polevou kreslila a psala raději než tužkou na papír.

Bylo tomu ale až po studiích na vysoké škole, kdy při chystání své vlastní svatby v Sydney objevila kouzlo čokoládové ganache a elegantních fondánem potažených dortů.

Tomuto krásnému řemeslu se rozhodla naučit na jedinečné designérské škole patřící Planet Cake jež je vedena samotnou Paris Cutler a jejím neuvěřitelným týmem.

V Austrálii absolvovala celou řadu kurzů týkajících se sladkého decoru, stala se členkou asociace Cake Decorators Association Australia a Australian Cake Decorators Network. V roce 2009 založila úspěšný blog, pořádá oblíbené kurzy zdobení a spolupracuje s českými i zahraničními médii jako např. Apetit, Gurmet, Food, iDnes.cz, ČRo.

S Hankou se v průběhu roku můžete setkávat na rozmanitých gurmánských akcích jako např. Prague Food Festival, Apetit piknik a dalších.

Je autorkou knihy Sladký design (prosinec 2013). Kniha prostřednictvím názorných fotopostupů učí širokou škálu kouzelných laskomin v podobě dortů, cupcakes, cake pops, mini dortíků i zdobených sušenek.

HR_obalka A4 F.indd

www.hanarawlings.cz

facebook.com/hanarawlings

 


 Martina Poláková

pr8

Jmenuji se Martina (MAPO), tvoření je pro mne potěšení a hlavně relax. Zkoušela jsem různé techniky a materiály a k některým se ráda vracím.

Jsou to asi čtyři roky co jsem si koupila první papíry, byly tak krásné se zvláštní vůní, že jsem musela mít další a pak další až z toho byla závislost.

Nyní převážně vyrábím obaly a krabičky na fotografie, přáníčka, darovací obálky.

 


 Gabriela Pešlová

SONY DSCDSCF5677

Jmenuji se Gabriela Pešlová, na internetu mě můžete najít pod nickem Peslik. Je mi 38 let, jsem vdaná, mám jedno dítě a psa. Můj život prožívám v panelovém domě o výměře 3+1, kde mám svoje tvořící místečko. Rukama mi prošla kde jaká technika, ale práce s papírem mě naplnila nejvíce. Ke scrapbookingu jsem se dostala před třemi lety, když moje dcera dostala krásný dárek v podobě dozdobeného bloku. Vždy jsem zkoušela nové a nové věci a tak to byla jen otázka dní, než jsme pořídila řezačku, papír, lepidlo a pár razítek. Moje první dílo vzniklo na koleni……..bylo to album pro moji babičku k 80-tým narozeninám, ve kterém jsme zachytila okamžiky jejího života. Ta radost v její tváři byla pro mě největší odměnou.

Každodenní okamžik svojí rodiny zachycuji v projectu life, letní akce v cestovním deníku. V šuplíčku mám doma vždy v zásobě nějaké to přání a občas vytvářím přání i na přání. Mám ráda akce, kde můžu tvořit s dětmi. Jsou zatím neposkvrněné a do svého tvoření dávají úžasnou fantazii. Nepotřebují ničí předlohy a předhánět se, kdo má danou věc hezčí. Každý projekt je totiž dokonalý. Jsem moc ráda, že mohu své zaměstnání chemika občas zpestřit nějakou tou tvořivou dílničkou.

 


 Šárka Novotná

sarkaDSC05929

Něco málo o mně …..
….papírové tvoření jsem objevila asi před čtyřmi roky. Vlastně zcela náhodou. Na mateřské s naším nejmenším. Na netu jsem narazila na nové slovo „Scrapbooking“. Vůbec jsem netušila, oč jde a jak mne to v budoucnu ovlivní. Přiznám se, že se mi scrap vůbec, ale vůbec nelíbil. Snůška toho, co mi přijde pod ruku a oblepím tím fotku. Při prohlížení stránek jsem ale objevila něco, co mne zcela zaujalo. Ruční výroba
dárkových krabiček, taštiček a baby cardmaking. A odtud jsem se po prvních krůčcích začala rozhlížet dál a šíř. Dnes vyrábím nejen dárkové krabičky a přání, navrhuji a kompletuji svatební kolekce, alba, diáře, notesy, dekorace, ale našla jsem i náklonnost k scrapování.
Ačkoli se bráním většině technik ,přesto i já kromě práce s PC grafikou, nacházím další styly, které mne posunují dál.

http://handmadesarra.blogspot.cz/


Dagmar Kakou Kakáčová

DSCN2697 kakou

“Vítáme Vás u Kakou – ve světě, kde boříme hranice toho co ještě jde, ve světě plném barev a zvířátek”

Dagmar “Kakou” Kakáčová tvoří úžasné věci z fima nebo dalších modelovacích hmot, jako třeba z naší modelovací a samoschnoucí hmoty Pantaminos.  Kakou má neustále v prstech fimo,  zastihnout ji u klávesnice ve chvíli, kdy by pro nás mohla i něco napsat, se rovná pravděpodobnosti přistání ufa v Čechách (i když jisté zdroje tvrdí, že se tomu naopak děje velmi často – ale o tom až třeba jindy ;).  Tak nám o ní napsal pár slov její manžel. 🙂

Já bych to pojal netradičně…

 Jmenuji se Jiří Kakáč, je mi 35 let, tvořím krásné tabulky a koláčové grafy, ale to vás asi moc nezajímá. Na fotce výše je moje žena Dáša, která si zkomolila to krásné příjmení na Kakou. Fakt krásně a pečlivě modeluje, má hroznou radost, když jí to zákazníci chválí. Vymýšlí si neskutečné věci a ještě je dokáže přenést na neuvěřitelně malý prostor, který má k dispozici na konci malé lžičky… Zlatej Excel… Taky má doma hodně razítek a raznic, nikdy bych nevěřil, že je v tom rozdíl. A když dá něco péct, tak to sice nevoní z trouby, ale o to líp to vypadá…

https://www.facebook.com/FimoKakou

http://www.fler.cz/kakou


Irena “Iriska” Vohlídková

irenaP1710323 FB 25.2.2014 1

Mé jméno je Irena Vohlídková a jsem scraplady. Vítám vás na svém blogu! Tvoření je můj relax, scrapbooking a cardmaking – papírové tvoření – je mým největším koníčkem. Dalším mým koníčkem je šití a vlastně všechny ruční práce. Miluji cestování. Nejraději mám výzvy! Baví mě zkoušet něco nového. Jsem také sběratelkou balených cukrů všeho druhu.

http://iriska-irena.blogspot.cz/

https://www.facebook.com/IriskaIrena

 


 Alena “Rybalenka” Rybáková

1391582_535805696501302_1685298606_n20141022_095617pytel OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jmenuji se Alena a mému životu vládnou dvě úžasné děti, milující manžel a hlavně hromada tvoření, zejména pak s dětmi. Velkým parťákem je mi moje jedenáctiletá dcera, která moje nápady vždy vyzkouší v praxi.  Pracuji s keramikou, papírem, Fimo hmotou, textilem, drátky… Prostě od každého něco. Razítka Aladine převrátila můj kreativní  život úplně naruby 🙂 Lucie Plecháčová

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Lucie Plecháčová

Jmenuji se Lucie a jsem učitelka na 1. stupni ZŠ a již 6 let tvořím pod značkou Dílna Hama. Razítka Aladine používám ke zdobení vlastnoručně šitých výrobků. Tisknu převážně na zástěrky, pytlíky, chňapky, prostírání nebo taštičky. Tvoření je pro mne určitý druh odpočinku a relaxace.

www.dilnahama.cz

www.fler.cz/hamaMartina Sedláčková


 

Majda Dejlová

 

 

A mnoho dalších! Sledujte náš blog a brzy se dozvíte více…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *