18. Pohádkové ozdobičky

Dnes máme pro Vás návod na roztomilé ozdůbky na vánoční stromeček nebo malé oživení zabalených dárků:). Jsou vyrobené z papíru a průhledné folie. Naše dnešní inspirace je nenáročná na pomůcky, zábavná – a při výrobě mohou pomáhat i děti.


Co budeme potřebovat:

razítka Severské Vánoce

 průhlednou fólii – třeba z obalů na hračky, či kosmetiku

 nůžky, vodovky, štětce

barevný pevný papír


A jdeme na to:

Z kolekce razítek Severské vánoce si vyberte razítko koníka. Natiskněte jej na akvarelový papír. Ten vám zajistí další pohodlnou práci při vybarvování. Výsledek bude stát za to. Pokud nemáte akvarelový papír, postačí i obyčejná čtvrtka. Pro tisk zvolte voděodolný inkoust.

Obr.1

Razítko vybarvěte pomocí vodovek, akvarelových pastelek, inkoustů na vodní bázi… prostě čímkoli, co je vám pro práci nejmilejší.

Obr.2

Vybarvený motiv vystřihněte

Obr.3

Šablonu si vytiskněte a vystřihněte.

Obr.4

Šablonu si 2x přeneste na barevný papír a vystřihněte. Z průhledné folie si vystřihněte dva kruhy. Průměr kruhů bude stejný jako vnější průměr baňky. Průhlednou folii získáte např. z dárkových krabiček s kosmetikou, nebo si ji můžete zakoupit ve výtvarných potřebách.

Obr. 5

Průhlednou folii nalepte na spodní stranu barevného základu ozdoby (baňky) a na vrchní stranu nalepte připraveného koníka.

Obr.6

Druhou část baňky připravte stejným způsobem jako první (ale tentokrát bez koně) a na vnitřní část – na folii – nalepte pěnové 3D samolepící čtverečky. Pokud nemáte čtverečky, můžete použít 3D pěnovou pásku. Na folii nasypte několik flitrů. (Tip: místo flitrů lze použít korálky, kamínky….)

Obr.7

Slepte obě části baňky k sobě.

Obr.8

Do horní části baňky zhotovte dírku, kterou protáhnete mašličku na zavěšení ozdoby. Ozdoba je hotová

Obr.9

Druhá varianta téhož postupu. K naplnění baňky jsem použila hvězdičkové flitry.

Obr.10

A máme hotovo:)!

Krásný den a jodně radosti z tvoření přeje autorka návodu Ilona Červinková.

 

Samozřejmě nemusíme mít na stromečku jen tyto ozdoby. Mrknětě na další náš vánoční návod a můžete si vyrobit další, ať už na stromeček nebo třeba na jiné ozdoby.

  • 60755
  • 0
  • Share

One thought on “18. Pohádkové ozdobičky

  1. Pingback: 17. Severské Vánoce | Blog Aladine

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.