Taška Jarní strom

Představujeme novinková razítka, krásnou sadu s velkými, ale i zcela maličkými ptáčky a motýlky. To nejdůležitější z přírody! V tomto návodu zkusíme využít možnosti zobrazení 3D, kdy větší ptáčci budou v popředí a malí (jejich siluety) v pozadí obrázku.

Budeme potřebovat:

Postup:

  1. Dovnitř tašky dáme igelit, aby se barvy neprosákly na zadní stranu. Zkusíme si rozmístit razítka ze sady, jak by se nám líbila nejvíce. V sadě se krásně doplňují jak motýlci, tak i ptáčci – v různých velikostech i natočeních. V tomto návodu zkusíme využít možnosti zobrazení 3D, kdy větší ptáčci budou v popředí a malí (jejich siluety) v pozadí obrázku.
Rozmístíme si po tričku razítka a vyzkoušíme, kde se nám která líbí.
Červenou textilní barvou natiskneme ptáčky a větvičky.

Vybraná razítka razítkujeme červeným razítkovacím polštářkem.

Poznámka: Pro hezký otisk je lépe tlačit rukou na střed razítka, nedržet jej za okraje. Tedy netlačit na okraje, ale na střed.

2. Poté štětec namočíme dovnitř hnědé barvy ve spreji a načrtneme si štětcem velký strom mezi razítky velkých ptáčků a v dálce sloup elektrického vedení. Strom může být jakýkoli, jak se vám zrovna povede, i v přírodě je jich plno druhů. Kdo si troufne, přidá ještě i černou barvou, kterou na pár místech obrázek prostínujeme. Jde vlastně o akvarelovou malbu na textil.

Štětcem a hnědou barvou nakreslíme strom a el. sloup v pozadí.
Domalujeme černé stíny.

3. Pomocí bílé husté barvy a štětce zcela zakryjeme motivy ptáčků a ptačí budky. Kytičky ne, jen to, co chceme zvýraznit v obrázku nejvíce. A to tak, že klasicky vymalováváme celou plochu těchto razítek, přetáhneme i obrysy ptáčků klidně i o milimetr. Druhou stranu štětce (násadu) namočíme také do této barvy a mezi květinky otiskáváme malá bílá kolečka, jak nás napadne, obohatíme tím razítkované kvítky. Necháme zcela uschnout.

Bílou hustou barvou zakryjeme některé motivy.
Zakryjeme bílou barvou i některé kvítky

4. Na suchá bílá místa znovu zpět razítkujeme příslušná razítka ptáčků (celý motiv, i s kytičkami), ale tentokrát černým razítkovacím polštářkem. Takto podkreslená razítka hustou barvou nám krásně vystoupí více ze vzoru ven. Květy, které jsme bílou barvou nezamalovali budou teď „dvojitá“, černo-červená.

Na zaschlá bílá místa znovu natiskneme ptáčky.
Na velká razítka používáme razítkovací polštářek obráceně.
Ptáčci natištění na bílém místě.

Poznámka: pokud chcete nanést barvu z polštářku na razítko, které je větší než polštářek, je lepší položit razítko na stůl a polštářkem na něj shora nanášet jeho barvu. Vlastně ne razítko na polštářek, ale polštářek na razítko. Dle fotek.

5. Pokračujeme ještě v razítkování černým polštářkem, přidáme razítka větviček („zahustíme“ strom) a na sloup el. vedení posadíme siluety ptáčků. Okolo necháme i nějaké poletovat (razítka létajících ptáčků).

Dotiskneme zbylé malé ptáčky.

6. Oživíme strom zelenou barvou ve spreji. Namočíme roztřepený štětec (pokud nemáme, tak postačí i štětec klasický) v této barvě, jednou rukou jej držíme a druhou lehce do něj klepeme prstem. Můžeme zkusit i přímo sprejovat na pár míst, nevadí, když nějaká zelená kapka zabarví i ptáčky, jsou přece schovaní ve stromě a listí mají všude dokola i přes sebe.

Oživíme strom nastříkáním zelené barvy roztřepeným štětcem.

7. Pomocí černé kontury dokreslíme detaily (větvičky s lístečky a případně nedostatky v razítkách ptáčků a budky) a oranžovou uděláme ptáčkům drobné zobáčky. Necháme zaschnout.

Domalování detailů černou a oranžovou konturou.

Po zaschnutí celé tašky ji přežehlíme přes jemnou textilii nebo pečicí papír (zafixujeme tím barvy). Praní doporučujeme nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější je praní ruční. Při praní v automatické pračce použijte šetrný prací program. Vyhněte se pracím práškům s bělícími účinky.

Návod pro vás připravila Irena Slavíková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *