Tričko na holčičí párty

A ve víru zahradní párty pokračujeme. Co tak vyrábět si s kamarádkami vrámci programu trička? Máme pro vás jednu holčičí inspiraci od Aptáka:).!

Budeme potřebovat:

Postup

Vymyslíme si z razítek hlavní motiv, zkoušíme si jejich různá seskupení. Pudlík na skútru, nebo před skútrem?:) –

Pro inspiraci přikládáme pár našich nápadů.

 

U nás nakonec vyhrál pudlík na motorce (návrh byl v pravém dolním rohu).

Tento vítězný motiv si otiskneme na tvrdší papír pomocí razítkovací podušky na papír.

Červeným fixem (můžete tužkou,… čímkoli) kousek od obrázku uděláme obrys celého motivu – dle fotky. Podle tohoto obrysu nůžkami vystřihneme obrázek. Ten nám dále poslouží jako „domácí šablona” – říkáme jí také maska.

 

Pudlíka na motorce poté natiskneme i na samotné tričko. Ale pozor, nezapomeneme si vyměnit podušky – na triko tiskneme TEXTILNÍ razítkovací poduškou. Tato poduška je součástí všech textilních razítkovacích sad, tedy i naší sady„Párty pro holky“. Pro každou barevnou podušku vybereme 1-2 razítka, která tiskneme jen tou jednou vybranou barvou.  Nemícháme je mezi sebou, abychom si jednotlivé podušky od sebe neumazali.

TIP: pokud bude s razítky pracovat víc dětí – každou podušku a vybraná razítka dejte na oddělené tácky, nebo talířky. A domluvte se, která razítka půjdou do které barvy.

 

Obrázek na tričku překryjeme naší papírovou „domácí šablonou“ a střídavě kolem ní a přes ni tiskneme jednotlivé různě barevné motivy – razítka.

Nakonec „domácí šablonu“ z trička sundáme. Díky ní jsme nepřetiskli hlavní motiv pudlíka na motorce. Ten zůstal krásně vidět.

 

Na závěr vymalujeme hlavní motiv přiloženými barevnými fixami.

Můžeme doplnit texty dle dané situace (hrubky s prázdninovým nadhledem odpustíme:)), dle akce pro kterou bylo tričko vytvořeno. Doplníme obrázek i vlastnoručními kresbičkami (kytičky v pravém dolním rohu u textu).

 

Máme hotovo a holčičí párty může začít:)!

 

Krásné tvoření a spoustu legrace přeje Apták – Irena Slavíková.

 

  • 1937
  • 0
  • Share

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.