Větvičkový závěs – viděli jste v Sama Doma

Sama Doma, ČT 1, 6.3.2017

Snad v každé rodině se na Velikonoce dává do vázy nějaké to proutí – kočičky, zlatý déšť či vrbové proutky. Věší se na ně vajíčka, uvazují mašle a také si na ně můžete pověsit papírové ozdoby. Můžete použít i větve na zeď a krásně si tak zútulnit interiér.

Co budeme potřebovat:

Na bílý papír si natiskneme vybrané razítka. Každý motiv jinou barvou podušky. Vše pečlivě vystřihneme.

Z barevných papírů si ustřihneme pruhy o různých rozměrech.
6 x 24cm
7 x 28cm
8 x 32cm

Kdo má, tak na rýhování barevných papírů použije rýhovací podložku. Kdo ne, vypomůže si pravítkem. Rýhujeme cca po 1cm celý obdélník a následně jej v půlce přehneme. Narýhované papíry poskládáme jako harmoniku.

Boční strany potřeme lepidlem, nebo nalepíme oboustrannou pásku a přichystáme si provázek 50cm dlouhý.

Poskládaný vějířek vprostřed svážeme provázkem a to tak, aby nám zůstaly dva stejně dlouhé konce. Boční strany slepíme k sobě. Vznikne nám krásná rozeta. Tak pokračujeme se všemi barevnými pruhy papíru.

Vystřižená motivy razítek podlepíme 3D páskou. Máme vždy dva stejné k sobě, aby byl závěs oboustranný. Přilepíme motivy na jeden konec provázku a na druhém konci provázku uděláme očko, které nám bude sloužit k zavěšení ozdoby na větvičku.

Navlečeme barevné korálky, které nám trochu zatíží provázek a zároveň zpestří naši ozdobu.

Teď už jen pověsit na nějakou větvičku.
Já vybrala naši „povánoční“ větev. Je vyrobená z malířského plátna 30 x 60cm, větev je přírodní, jen pomocí houbičky trochu obarvená na bílo. K plátku je přichycená včelařským drátkem.

Krásné tvoření přeje Gábi „Peslik“ Pešlová. 

  • 905
  • 0
  • Share

Zanechte nám odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn, pole označené *, jsou povinná.