Za vůní levandule

Když rozkvetou fialové květy polokeře z čeledi hluchavkovitých, je to znamení, že léto začíná. Řeč je o levanduli, voňavé a oblíbené léčivce, která se z Provence přestěhovala do našich zahrad. Pojďte se inspirovat její krásnou barvou a něco levandulového vytvořit…

O tom, že je levandule úžasně dekorativní, není pochyb. Skvěle se vyjímá ve váze, stejně jí to sluší na textilu nebo jako dekorativní prvek v interiéru. Nechte se inspirovat levandulí z triček Ireny Slavíkové a pusťte se do vlastní “levandulové tvorby”.

Levandulové tričko Ireny Slavíkové

A co třeba romantická levandulová svatba? Něžná fialová je na svatební doplňky ideální a v létě je levandule všude plno. Ve vázách neuvadá a ještě odpuzuje komáry, takže vás u svatební hostiny nepoštípou.

Fialové květy plné vůně se skvěle hodí k sušení. Můžete je pak přidávat do dezertů, do mýdel nebo koupelových solí nebo je naložit do oleje. Vyrobte si pytlíčky do skříně plné levandule – příjemně ji provoní a zároveň ochrání šatstvo před moly.

 PYTLÍČKY S LEVANDULÍ
Využijte naše razítka s věnečky a květinovou abecedou a zkuste si namalovat levanduli. Motiv můžete také použít na přání, visačky a krásná by byla levandulová svatba, co myslíte?

Ušijte si levandulové pytlíčky

No a pokud levanduli opravdu milujete, přeneste si ji na dřevěné dekorační srdíčko… Návod jak na to najdete ZDE

Jak jsme již zmínili, levandule je hlavně léčivka. má uklidňující účinky a je výborná i jako sirup.
LEVANDULOVÝ SIRUP – RECEPT

Zalijte hrst květů litrem horké vody, přidejte citron nakrájený na kolečka a 3 lžičky kyseliny citronové. Nechte vyluhovat přes 24 hodin, sceďte a dejte opět mírně vařit tak, aby se vám v sirupu podařilo rozpustit kilo cukru. Poté slejte do lahví a uchovávejte v lednici. 

Přejeme krásné levandulové léto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *